ostatnia aktywność: 14 grudzień 2016 o 10:49:18

Rada Naukowa

Adres e-mail: stoklosa@sam.sdu.dk

• Członkini Rady Programowej Ośrodka Badań Regionalnych i Obszarów Pogranicza

Prof. dr hab. Katarzyna Stokłosa ukończyła studia kulturoznastwa (1998) oraz doktorat z dziedziny historii (2002) na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Habilitację zakończyła w 2011 roku na Uniwersytecie w Poczdamie. Praca habilitacyjna na temat: „Polen und die deutsche Ostpolitik 1945-1990” została wydana w 2011 r. w wydawnictwie Vandenhoeck & Ruprecht w Göttingen. Katarzyna Stokłosa pracuje od 2010 roku jako Associate Professor na Uniwersytecie Południowej Danii. Jest ona autorką książek i artykułów na temat historii Europy, dyktatur i procesów transformacji oraz europejskich regionów granicznych. Ostatnio ukazała się książka pod jej autorstwem (razem z Gerhardem Besier): Neighbourhood Perceptions of the Ukraine Crisis. From the Soviet Union into Eurasia?, London/New York: Routledge 2016.