ostatnia aktywność: 05 styczeń 2017 o 12:01:05

Rada Naukowa

Adres e-mail: sztop@yahoo.com

• Członkini Rady Programowej Ośrodka Badań Regionalnych i Obszarów Pogranicza

Pomysłodawczyni i prezeska zarządu Fundacji Laboratorium Badań i Działań Społecznych "SocLab". Adiunkt w Instytucie Socjologii i Kognitywistyki Uniwersytetu w Białymstoku. Brała udział w kilkunastu projektach badawczych dotyczących takich tematów jak: pamięć lokalna, edukacja kulturowa, polityka kulturowa i partycypacja publiczna. Od wielu lat zaangażowana jest w dialog międzykulturowy i w podtrzymywanie wielokulturowego dziedzictwa Podlasia. Absolwentka programu Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności „Szkoła Liderów”, koordynatorka Techklubu Białystok. Członek Zespołu Redakcyjnego czasopisma „Pogranicze. Studia Społeczne”.

Wybrane projekty badawcze:

2016   - Członek zespołu badawczego w projekcie „Podlaski pomost kultury” (NCK)

2014-2015  - Specjalistka ds. partycypacji oraz członkini zespołu badawczego w projekcie „Laboratorium Obywatelskie – II edycja” (MPiPS).

2014  -  Kierownik badawczy w projekcie „Seniorzy partycypują” (MPiPS).

2014 -  Członek zespołu badawczego w projekcie „Diagnoza oferty kulturalnej i uczestnictwa w kulturze w Białymstoku” (UM Białystok)

2013-2014 -  Koordynatorka regionalna w ramach projektu „Budowa ogólnopolskiej sieci Obserwatoriów Żywej Kultury” (MKiDN).

2013 - Koordynatorka i kierownik zespołu badawczego w projekcie „Diagnoza samorządowej i obywatelskiej współpracy transgranicznej w województwie podlaskim” (MSZ).

2009 – 2012 - Członek zespołu badawczego w projekcie „Procesy funkcjonowania pamięci zbiorowej w regionach kulturowo zróżnicowanych na przykładzie Białostocczyzny i Lubelszczyzny” (MNiSW)