Uniwersytet Wrocławski

Ośrodek Badań Regionalnych i Obszarów Pogranicza

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Dyskusja wokół książki "Narracje o miastach podzielonych w Europie Środkowej" w Czeskim Cieszynie

Dyskusja wokół książki "Narracje o miastach podzielonych w Europie Środkowej" w Czeskim Cieszynie

img20230516wa0005_2lwf9z.jpg

5 maja 2023 roku w kawiarni Sauna Cafe w Czeskim Cieszynie odbyło się spotkanie promujące książkę „Narracje o miastach podzielonych w Europie Środkowej” (Warszawa: Scholar 2022). Na dyskusję, z udziałem mieszkańców i mieszkanek Cieszyna i Czeskiego Cieszyna, zaprosiło stowarzyszenie  „Člověk na hranici” – Petra Slováček-Rypienová i Stefan Mańka. Zespół badaczek reprezentowała dr hab. Kamilla Dolińska, dr hab. Julita Makaro, prof. UWr oraz dr hab. Natalia Niedźwiecka-Iwańczak.


W trakcie spotkania opowiadałyśmy o tym, jak motywacje skłoniły nas do podjęcia tematu życia w miastach podzielonych, jakie dane wykorzystywałyśmy do prowadzonych analiz. Z mieszkankami i mieszkańcami rozmawiałyśmy o tym, jak Cieszyn i Czeski Cieszyn jest postrzegany przez mieszkańców i osoby mające realny wpływ na kształt i funkcjonowanie miast(a) oraz jakie podobieństwa, a jakie różnice ma Cieszyn i Czeski Cieszyn w zestawieniu Słubicami i Frankfurtem nad Odrą.


Dziękujemy wszystkim, którzy spotkanie zorganizowali i  przyjęli na nie zaproszenie oraz za gościnę w Sauna Cafe!